Начало Местен фокус Два дни мобилни пунктове ще събират опасни отпадъци в Стара Загора
5807
България

Два дни мобилни пунктове ще събират опасни отпадъци в Стара Загора

За осма поредна година Община Стара Загора и фирма „БалБок Инженеринг“ АД организират есенна кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата.Това съобщиха на официалния сайт от местната администрация.

Автор: БТА / Редактор: | 12 Ноември 2025, 11:33 ч.
Два дни мобилни пунктове ще събират опасни отпадъци в Стара Загора
Два дни мобилни пунктове ще събират опасни отпадъци в Стара Загора
Снимка © БТА

За осма поредна година Община Стара Загора и фирма „БалБок Инженеринг“ АД организират есенна кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата. Това съобщиха на официалния сайт от местната администрация. Жителите ще имат възможността да занесат опасните битови отпадъци през следващите два дни, 13 и 14 ноември, в мобилни пунктове.

Софийският градски съд реши, че вписва в регистъра на политическите партии &b

И тримата работници на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ), пострадали при к

Трима работници от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) са били блъснати от 6

С допълнителни техника и оборудване ще разполагат пожарникарите в област Хаск

Непълнолетно момче загина при тежка катастрофа в самуилското село Богданци, с

В четвъртък от 10:00 до 16:00 часа пунктът ще бъде разположен на паркинга на парк „Зелен клин“, а през втория ден от кампанията със същото работно време ще действа пункт в парк „Артилерийски“.

В мобилните пунктове могат да се предават лекарства с изтекъл срок на годност; живак, живачни термометри и други уреди, съдържащи живак; лакове и бояджийски материали, разтворители; остатъци от строителна химия – лепила, пяна, силикон и др.; домакински препарати/битова химия; фотографски материали; киселини/основи; мастила; празни опаковки, обозначени със символите за опасност; препарати за растителна защита и борба с вредители. Опасните отпадъци се разпознават и по символите за опасност, изобразени на опаковките им.

Събирането на опасните отпадъци е част от реализацията на ангажимента, който Общината има в изпълнение изискванията на Закон за управление на отпадъците, както и на политиката за насърчаване на устойчивото развитие.

Опасните отпадъци се приемат безвъзмездно.

д-р Ралица Ангелова, изпълнителен директор на „БалБок Инженеринг“ АД, посочи, че кампаниите за събиране на опасни отпадъци в Стара Загора са традиционни и се провеждат два пъти годишно от 2018 година насам. По време на тях се събират между 200 и 500 килограма опасни отпадъци, образувани от домакинствата в общината, което е доста солидно количество.

Колоездачното състезание за любители Гран Фондо-България 2026 ще премине през

По време на проверки в рамките на специализирана операция за контрол на пътно

Общинският съвет в Търговище ще разгледа предложения, свързани с дейността и

„В Стара Загора активността е типична за размера на общината. Разбира се, ние бихме желали гражданите да са още по-активни, затова предоставяме постоянно информация по телефона 070011750“, каза още тя.

И допълни, че се работи в посока увеличаване на активността на гражданите. „За съжаление, капацитетът на мобилните пунктове е по-голям от това, което се предава от гражданите, но с течение на годините, от 2018 година към момента, все повече хора предават такива опасни отпадъци“, каза експертът. Тя обясни, че се обмисля провеждането на кампанията три пъти годишно. „От наша страна сме готови да направим кампании и три пъти в годината. Хубаво е да има и допълнителна лятна кампания. Това може да подпомогне само този процес на предаване. Всички работим с бюджет, но от наша гледна точка най-важният елемент на кампаниите е постигнат. И той е, че те са традиционни по едно и също време и на едни и същи места“, каза д-р Ралица Ангелова.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество травми и е транспортиран в плевенска болница, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във ...
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
Пожар е възникнал в движещ се тир с дървени трупи по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Смолян. Преминаването през пътния участък е само в ...
Обновяват цветните алеи в плевенския парк „Кайлъка", предстои ремонт на парковите съоръжения
В плевенския парк „Кайлъка" обновяват цветните алеи. Предстои ремонт на парковите съоръжения и монтаж на нови пейки и осветление в частта, която се стопанисва от Общината &nd ...
Районна прокуратура – Габрово разследва причиняването на телесни повреди на двама мъже при сбиване в града
Районна прокуратура – Габрово ръководи разследване за причиняване на средни телесни повреди на две лица по хулигански подбуди след сбиване в района на Централния кооперативен ...
Повече случаи на подадени неистински документи за стаж са установили от НОИ в Кърджали от началото на годината спрямо 2025 г.
Докато през 2025 г. установените случаи на подадени неистински документи за стаж при пенсиониране в Териториалното поделение на Националния осигурителен институт (НОИ) в Кърджали с ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество травми и е транспортиран в плевенска болница, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във ...
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата. На извънредно заседание Общинският съвет даде съгласие за предоставяне на в ...
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
Челен удар между два леки автомобила затвори временно пътя между Свищов и свищовското село Вардим, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Велико Търново. Произше ...
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
Общинският съвет в Самуил даде съгласие за изплащане на данък върху добавената стойност (ДДС) в размер на 202 687 евро по проект за реконструкция и подмяна на вътрешната водопровод ...
Тикер в 01:09 ч.
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество трав ...
Начало Местен фокус
5807
България

Два дни мобилни пунктове ще събират опасни отпадъци в Стара Загора

За осма поредна година Община Стара Загора и фирма „БалБок Инженеринг“ АД организират есенна кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата.Това съобщиха на официалния сайт от местната администрация.

| 12 Ноември 2025, 11:33 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Два дни мобилни пунктове ще събират опасни отпадъци в Стара Загора
Два дни мобилни пунктове ще събират опасни отпадъци в Стара Загора
Снимка © БТА

За осма поредна година Община Стара Загора и фирма „БалБок Инженеринг“ АД организират есенна кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата. Това съобщиха на официалния сайт от местната администрация. Жителите ще имат възможността да занесат опасните битови отпадъци през следващите два дни, 13 и 14 ноември, в мобилни пунктове.

В четвъртък от 10:00 до 16:00 часа пунктът ще бъде разположен на паркинга на парк „Зелен клин“, а през втория ден от кампанията със същото работно време ще действа пункт в парк „Артилерийски“.

В мобилните пунктове могат да се предават лекарства с изтекъл срок на годност; живак, живачни термометри и други уреди, съдържащи живак; лакове и бояджийски материали, разтворители; остатъци от строителна химия – лепила, пяна, силикон и др.; домакински препарати/битова химия; фотографски материали; киселини/основи; мастила; празни опаковки, обозначени със символите за опасност; препарати за растителна защита и борба с вредители. Опасните отпадъци се разпознават и по символите за опасност, изобразени на опаковките им.

Събирането на опасните отпадъци е част от реализацията на ангажимента, който Общината има в изпълнение изискванията на Закон за управление на отпадъците, както и на политиката за насърчаване на устойчивото развитие.

Опасните отпадъци се приемат безвъзмездно.

д-р Ралица Ангелова, изпълнителен директор на „БалБок Инженеринг“ АД, посочи, че кампаниите за събиране на опасни отпадъци в Стара Загора са традиционни и се провеждат два пъти годишно от 2018 година насам. По време на тях се събират между 200 и 500 килограма опасни отпадъци, образувани от домакинствата в общината, което е доста солидно количество.

„В Стара Загора активността е типична за размера на общината. Разбира се, ние бихме желали гражданите да са още по-активни, затова предоставяме постоянно информация по телефона 070011750“, каза още тя.

И допълни, че се работи в посока увеличаване на активността на гражданите. „За съжаление, капацитетът на мобилните пунктове е по-голям от това, което се предава от гражданите, но с течение на годините, от 2018 година към момента, все повече хора предават такива опасни отпадъци“, каза експертът. Тя обясни, че се обмисля провеждането на кампанията три пъти годишно. „От наша страна сме готови да направим кампании и три пъти в годината. Хубаво е да има и допълнителна лятна кампания. Това може да подпомогне само този процес на предаване. Всички работим с бюджет, но от наша гледна точка най-важният елемент на кампаниите е постигнат. И той е, че те са традиционни по едно и също време и на едни и същи места“, каза д-р Ралица Ангелова.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
Обновяват цветните алеи в плевенския парк „Кайлъка", предстои ремонт на парковите съоръжения
Районна прокуратура – Габрово разследва причиняването на телесни повреди на двама мъже при сбиване в града
Повече случаи на подадени неистински документи за стаж са установили от НОИ в Кърджали от началото на годината спрямо 2025 г.
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Сфера
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Местен фокус
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Местен фокус
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
На преден план
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Контекст
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
На преден план
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
В детайли
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
Основна линия
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
В детайли
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
В детайли
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2026 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2026 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.